معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز عنوان کرد:

طلب ۶۰ میلیارد تومانی مجموعه شهرداری شیراز بابت اخذ عوارض

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز خبر داد: قریب به ۶۰میلیارد تومان چک فرم خورده در مجموعه شهرداری شیراز وجود دارد که مربوط به اخذ عوارض است .

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز عنوان کرد:

طلب 60 میلیارد تومانی مجموعه شهرداری شیراز بابت اخذ عوارض

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز خبر داد: قریب به 60میلیارد تومان چک فرم خورده در مجموعه شهرداری شیراز وجود دارد که مربوط به اخذ عوارض است .

به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز به نقل از نیم نگاه،محمد هادی هاشم پور در یکصد و نوزدهمین جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر شیراز عنوان کرد: قریب به 60میلیارد تومان چک فرم خورده در مجموعه شهرداری شیراز وجود دارد که مربوط به  سنوات گذشته جهت اخذ عوارض است  که بخشی از این مطالبات از طریق مراجعات قانونی پیگیری و وصول می شود.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با بیان اینکه این میزان مطالبات همواره در گردش می باشد افزود:37 درصد از درآمدهای شهرداری شیراز از محل اخذ عوارض ساختمانی و مباحث مربوط به ساخت و ساز و بهای خدمات شهری است.

هاشم پور با اشاره به آیین نامه تقسیط عوارض و بهای خدمات شهری و با بیان اینکه دریافت عوارض از شهروندان به معنای افزایش نرخ عوارض نمی باشد خاطرنشان کرد:بسیاری از لوایحی که از شورای اسلامی شهر ارسال می شود در جهت کمک به شهروندانی است که اقدام به ساخت و ساز می نمایند و  و در بخش بافت های فرسوده نیز این اقدام جهت کمک و احیاء به این بافت می باشد و بدینگونه نیست که لوایحی از این دست به معنای افزایش نرخ عوارض باشند.

وی یادآور شد بسیاری از لوایح مهلت قانونی شان رو به پایان است و می بایست برای سال آینده بر اساس قانون، قبل از 15 بهمن ماه لایحه جدید برای سال آینده در شورای اسلامی شهر تصویب و به تایید فرمانداری برسد و از فروردین ماه نسبت به وصول اقدام شود.

معاون مالی و اقتصادی شهردای شیراز همچنین در این جلسه از پرداخت مبلغ 3 میلیارد ریال کمک به آسیب دیدگان حوادث غیر مترقبه از محل بودجه شهرداری شیراز به آسیب دیدگان سیل سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت:این تخصیص اعتبار از محل ماده 17 می باشد .

 

 ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
منبع : معاونت مالی و اقتصادی
تعداد بازدیدها : ۱۷۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss


 
      تلفن : 071-36261581,36261583
پست الکترونیک : deputy_finance@eshiraz.ir
  آدرس : شیراز _ میدان دانشجو _ ابتدای بلوار چمران _ ساختمان معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز
کد پستی :  34154 - 71946
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز