معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در آیین کلنگ زنی پارک آبی مطرح کرد:

اقتصاد شهری به واسطه ایجاد اشتغال حاصل می شود

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز معتقد است مهمترین نکته در عرصه شهرسازی به ایجاد مولفه های انسان محوری و فراهم آوردن فضایی جهت آسایش و آرامش شهروندان باز می گردد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در آیین کلنگ زنی پارک آبی مطرح کرد:
اقتصاد شهری به  واسطه ایجاد اشتغال حاصل می شود
 
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز گفت: مهمترین نکته در عرصه شهرسازی به ایجاد مولفه های انسان محوری و فراهم آوردن فضایی جهت آسایش و آرامش شهروندان باز می گردد.
محمد هادی هاشم پور در آیین گلنگ زنی پارک آبی با اشاره به این نکته که شهرداری شیراز با تمام توان و همتی مضاعف در حال فعالیت است و شیراز نسبت  به سایر کلان شهرها شرایط مطلوب تری دارد اظهار داشت: در حوزه شهرسازی، مدیریت شهری باید تصمیماتی را اتخاذ کند که رفاه  شهروندان را به همراه داشته باشد.
وی با مطرح کردن این پرسش که مدیریت شهری تا چه اندازه رویکرد انسان محوری را محقق کرده و در شعار و عمل موفق بوده اظهار داشت: شهرداری شیراز بیش از 120 پروژه شاخص و فعال در دست اجرا دارد که تعدادی زیادی از آنها تا پایان خرداد 1400 به بهره برداری می رسند.
 این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: رویکردهای اصلی  شورای پنجم و مدیریت فعلی شهرداری شیراز بر مبنای انسان محوری استوار شده و این بدان معنی است که شهرو‌ندان به زیرساخت های رفاهی  دسترسی داشته باشند. در همین راستا  اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری به منظور افزایش میزان رضایتمندی شهروندان حایز اهمیت است.
معاونت مالی اقتصادی شهرداری شیراز در ادامه اظهار داشت: یکی از مواردی که باعث رضایتمندی شهروندان خواهد شد اقتصاد شهری است که  این مساله  به واسطه ایجاد اشتغال  حاصل می شود.
 هاشم پور احداث پارک آبی را در جهت فراهم آوردن رفاه و آرامش و رونق گردشگری ارزیابی کرد و افزود: شهر شیراز بعنوان سومین  حرم اهل بیت و چهارمین کلان شهر ایران پتانسیل و ظرفیت جذب گردشگران را دارد و ایجاد زیرساخت های تفریحی و پرنشاط مدت  اقامت گردشگران را طولانی ترمی کند. تمدید مدت اقامت گردشگران به معنای افزایش منافع اقتصادی شهر و شهروندان است و پارک آبی شیراز با این رویکرد طراحی و در مساحت بزرگ مقیاسی به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه صنعت گردشگری ۱۰ درصد تولید ناخالص دنیا را در اختیار دارد و از هر 11.8 شغل در دنیا یکی متعلق به صنعت توریسم است اظهار داشت: شیراز شهر صنعتی نیست و به جای آن از جاذبه های گردشگری مذهبی، تاریخی و فرهنگی  برخوردار است. بنابراین باید شرایطی فراهم شود که  جاذبه های گردشگری و اقامت توریست ها در شهر افزایش یابد. البته این جاذبه باید ماندگار باشد و سرمایه هایی را برای شهر به ارمغان آورد.
هاشم پور در بخش دیگری از گفته هایش با اشاره به سابقه خدمتی خود خاطر نشان کرد: بحث احداث پارک آبی در حدود ۱۰ تا ۱۲ سال است که در شهر شیراز مطرح شده  اما به واسطه برخی موارد از جمله  تصمیمات دوگانه و شاید هم  عدم جذب سرمایه گذار این موضوع محقق نشد. در این دوره از مدیریت شهری با انعطاف پذیری شهرداری و همراهی شورای اسلامی شهر قرارداد احداث پارک آبی با  شرکت شمس عمران بسته شد.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز عنوان کرد: معمولا مدیران برخی از مشکلات و مسایل بزرگ را هر ۳۰ سال یکبار تجربه می کنند. اما در این دوره از شهرداری  مجموعه فراگیری از چالش ها نظیر سیل، کرونا و اغتشاشات  آبان ماه را شهرداری شیراز  در مدت کوتاهی تجربه کرد و این مسایل سبب شد یاد بگیریم  که چگونه بر مشکلات غلبه کنیم.
وی با تاکید بر این مطلب که شهرداری شیراز امروزه در تمام حوزه ها فعال است گفت: پروژه قطار شهری شیراز با قدرت کار خود را ادامه می دهد. همچنین  قرارداد خرید اتوبوس ها بزودی اجرایی خواهد شد و این در حالی است که در شرایط سخت تحریم  قرار داریم.
هاشم پور در پایان افزود: تعهد ساخت پروژه پارک آبی  ۲۴ ماه تعیین شده است. یک سوم قرارداد ساخت و ساز و دو سوم خرید و تجهیزات است که امیدواریم  سرمایه گذار برای تامین  تاسیسات و تجهیزات نیز موفق عمل کند.۱۳۹۹/۱۱/۲۶
منبع : معاونت مالی و اقتصادی
بازدید ها : ۱۳۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


 
      تلفن : 071-36261581,36261583
پست الکترونیک : deputy_finance@eshiraz.ir
  آدرس : شیراز _ میدان دانشجو _ ابتدای بلوار چمران _ ساختمان معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز
کد پستی :  34154 - 71946
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز